Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Случки в магазини

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Nakamura
Администратор
Администратор
Nakamura


Брой мнения : 1223
Age : 32
Registration date : 09.08.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeНед Авг 13, 2006 8:36 pm

В едн форум прочетох това...Случките по-долу доказват некомпитентността на продавачите в българските ДжиЕсЕм магазини!
Цитат :

Преди малко се замислих, затова реших да понапиша още малко за GSM магазините.

При покупката на каквато и да е стока трябва предварително да сте прочули въпроса. Дали ще е с хора, които притежават нещо, което вие искате да закупите, интернет или познати, които работят в тази сфера. За жалост това правило важи в пълна степен за GSM-имите. В един идеален свят трябва да може да влезнеш в магазина, да кажеш какво точно ти трябва (mp3, радио, камера и пр.) и продавача да ти препоръча каквото искаш. В България за жалост такъв филм няма. Ще споделя сега някои случки, които ми се случиха докато търсех 6630, с който съм сега пък вие сами ще прецените.

Преди телефонът да излезне на пазара

Случка 1:
Магазин: Мобилен Свят на Витошка
Почнах да проверявам за този телефон още в началото на декември и първото място, където ми каза, че "още утре го получават" беше едно малко магазинче "Мобилен свят" на Витошка. В продължение на 1 седмица ходих всеки ден там, само за да ме върнат за следващия. Най-накрая ми казаха, че Nokia са открили страхотен бъг в Софтуера на телефона, всички бройки са изтеглени от пазара и да дойда пак Април месец.

Случка 2:
Магазин: Germanos на Пиротска
Няколко дена преди да излезне телфона минавах по Пиротска и реших да мина през Germanos да питам дали се очаква скоро да излезне. Бях проучил вече нещата и знаех, че 6630 е класа над 7610 и 6600. Като попитах обаче кога излиза, продавачът ми каза да не го чакам, а директно да си взимам 7610, защото бил много по-хубав, а не 6630 му била много голяма камерата видите ли. От тогава не съм влизал в този магазин, защото в следващите 5 минути му разказах играта на продавача и ме съмнява някой от клиентите, които бяха в момента в магзина да са си купили нещо от там.

След като телфонът излезна на пазара

Бях прочел в един руски сайт, че е добре 6630 да се купи към средата на Януари. Реших да им се доверя и използвах времето за чакане, за сондаж (т.е. минаване по магазините).

Случка 3:
Магазин: Germanos на Графа
Помолих продавача да ми покаже телефона. Той го направи, но му личеше, че дава мило и драга сега да е на кафе някъде. Решх да го поразпитам заради това. На въпроса "Има ли радио" (6630 НЯМА) ми беше отговорено, че има. Нямаше как да пропусна да помоля да ми го пуснат "да го чуя". Последва 10 минутно ръчкане по менюто (тогава точно си ги разгледах цялото), после консултация с всички останали продавачи в магазина. Накрая се сетиха да проверят на gsmarena.com и ми казаха, че няма. Излезнах без да кажа нито дума повече.

Случка 4:
Магазин: Обобщено. Отговорите важат за всички магазини, в които съм влизал без 2be на Пиротска, от които бях меко казано очарован.
Въпрос: Колко издържа батерията?
Отговор: в нито един магазин не ми дадода смислен отговор. Зависи колко го ползваш. Ако го ползвам само за говорене? До 7 дена (абсурд). Ако играя често на игрички? 3 дена (още по-голям абсурд).
Въпрос: Проблеми със синхронизацията с PC има ли?
Отговор: Не
Въпрос: Пробвали ли сте? Как става?
Отговор: Не сме пробвали. С кабел.
Въпрос: Допълнително карта може ли да се купи?
Отговор: Може, но в момента нямаме.
Въпрос: Колко тежи?
Отговор: Чакайте да проверя.
Въпрос: Каква е батерията?
Отговор: Сега ще отворим и ще видим.

Надявам се стана ясна картинката. В никой магазин не знаеха какви са новостите в 6630 спрямо 7610 например. В един за малко да счупят капачето за външаната памет в напъните си да го издърпат. Такива ми ти работи. Почти навсякъде ми казваха, че има и радио, и светкавица, и още куп глупости, които ми хрумваше да питам спрямо настроението. В крайна сметка останах впечатлен от продавачите само в 2be на Пироткса откъдето си и купих телефона.
Върнете се в началото Go down
http://freeforyou.coolbb.net
Nakamura
Администратор
Администратор
Nakamura


Брой мнения : 1223
Age : 32
Registration date : 09.08.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeНед Авг 13, 2006 8:38 pm

Цитат :
Аз: -Добър ден!
-Добър ден!
Аз: -RS MMC карти имате ли?
-Какви...?
Аз: -RS MMC!
-Какви са те, за какво са?
Аз: -Multimedia карти с памет.
-Тони, някакви карти RS MMC имаме ли...
-Какви...?
-Абе ей това момче пита за някакви карти с памет.
-Ми потърси ей там мисля, че имахме някакви май, ама незнам какви са!

След това Специалистът-Консултант(хаха) прегледа на едно рафтче какво имат. Имаше около 5 опаковки, прегледа ги внимателно какво пише(по друг начин няма как да разбере, нали е специалист...) и ми даде MMC Transcend.
Попита ме:
-Това ли е?
Аз: -Не, трябва ми Reduced size MMC, те са по-малки, такива използва Nokia 7610.
-Емии...Явно са свършили, нямаме в момента.

Кажете ми тоя човек за какво стой там, като не знае едно елементарно нещо, нали уж с телефони се занимава?
И той трябва да е консултант и да ми препоръчва най-доброто и изгодното нещо, ами ако отида да си взема телефон? Той ще ми приказва, че 6630 има радио, 7610 стерео МР3 и други такива простотии...Забелязал съм, че в доста от големите вериги магазини персоналът е страшно неграмотен в областта, в която работят. Който ако ги държиш още 2 години пак няма да научат как да проверят колко mAh е някоя батерия(то си го пише отзаде бе...). А аз, ако отида за 2 години на самотен остров пак ще знам повече от тях... Wink
(Това в никакъв случай не го приемайте като хвалба!)


Крайно съм възмутен от служителите в тоя магазин!
Само един път съм попаднал на свестен човек(пак там), който когато го попитах за RS MMC веднага ми отговори "Имаме 128мб, 87лв."(за тея пари ще си взема 512, но все пак цените не ги определя той) и почна да ми обяснява, че по форумите(най вероятно този) писали ,че 7610 държала до 1гб, и др.
От около 50 влизания в този магазин само един път съм попаднал на човек, който поне малко си разбира от работата.

До нас има едно магазинче, той човека незнае от къде ми се отваря менюто, че камерата ли не пусна, галерия...А и на това отгоре ги "изключва" от червеното копче...Което както всички потребители, ползващи Symbian знаем, то само минимизира приложението... Whistle
Върнете се в началото Go down
http://freeforyou.coolbb.net
Nakamura
Администратор
Администратор
Nakamura


Брой мнения : 1223
Age : 32
Registration date : 09.08.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeНед Авг 13, 2006 8:40 pm

Цитат :
Еми.какво да кажа.Донесоха ми от Италия LG 8120 3G.
Такива телефони не се продават тука.(Вече се намират 2-ра ръка),но тогава нямаше.
Реших да се поразходя из повечето магазини които са на центъра,червения и в близост до моя кватал.
Най-интересно беше на центъра.

Влизам аз в магазин(от малките кагазинчета) на центъра при кеото се оглеждам за телефони LG.Идва продавачът - видим селянин-със облекло баш за прекопаване на нива,опитващ се да се наложи върху знанията ми за телфони(не че са големи,но неговите са пълан нула) и ме посреща така:
Продавач:Здрасти к'во става?
Аз:Ами нищо.Интертесувам се от марка телефони LG.
Той ме погледна и ми предложи LG 1100 (Който беше актуалният модел у нас.Като нищо не обеснява за него.)

Правя се на тъп и го гледам на криво и започвам да му задавам някакви безмислени въпроси,но явно той си е достатъчно тъп да ми отговаря.
Задавам аз следния въпрос:Часовник има ли?Аларма...(То остана и да няма).И той си обеснява.
При което млъква и аз го питам:

Аз:Просто искам да купя LG телефон и незнам какво да избера ако може да ме посъветвате нещо?(Като не казвам че телефонът е за мен.Може за подарък примерно).

И продъвача вади от джоба си някакво LG по нов модел от серия 21xx

и ми казва а остави го този боклук виж какво може да ти продам(при което на лицето мусе изписваше една горда усмивка"Вижте ем с какъв телефон съм" а то - очукан телефон.
И аз в този момент не се сдържах.Изсмях се много нагло(Може би не трябваше) и си изкарах моят телефон от серия 81хх и му казах:

аз:Луд ли си бе твоя боклук за какво ми е.Я виж аз какво си имам.(Продължих да се смея)

и излязох като не получих никакъв отговор.Продавачът си мълча докато не излязох от магазина.

Извода:Ако бях неразбиращ потребител на мобилни телефони и ако търсех машинка от този клас телефони какъвто е LG1100 или някоя друга марка щях да бъда набутан.

Случка в друг магазин.
Питам за моя си телефон за калъф.(Отново е малко магазинче)
Продавача ми казва какъв е телефонът(Беше учтив).Аз го извадих защото бях сигурен че ако му кажа серията нямапе да му говори нищо.Той ми казва.Абе не ти трябва калъф.Този телефон не ти трябва на тебе. от моя страна имаше finger .

Проверявам в друг магазин за калъф при което се правя на най-малоумният потребител на телефони.При което ми предлагат калъф който даже няма нищо общо с моят телефон при което ме убеждават че е идеалната "покривка" за машинката ми.

Реших да се интересувам кога ще имаме 3G & UTMS в България като отидох да питам в офисите на M-tel & Globul.

и от двата офиса ми дадоха следният отговор-"3G,UT-какво?Какво е това?(А по това време беше нашумяло,че М-тел са спечелили лиценза за тази мрежа.).Обясних с няколко думи на консултантите в 2-та офиса.при което ми казаха (Ами то скоро няма да има такова нещо).

Извод:Никога не се доверявайте на съветите на продавачите от такива магазини за мобилни телефони.Чисто и просто разгледайте информацията за определеният телефон в интернет в няколко сайта и не търсете консулт от каквито и да е било многознайковци по тези магазини,защото може да бъдете измамени.
Върнете се в началото Go down
http://freeforyou.coolbb.net
Nakamura
Администратор
Администратор
Nakamura


Брой мнения : 1223
Age : 32
Registration date : 09.08.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeНед Авг 13, 2006 8:40 pm

Цитат :
Моята случка е съвсем кратка:
Влизам в един магазин и питам с какви смартфони разполагат в момента. Отговора беше- "Ние не продаваме телефони а GSM-и"
Върнете се в началото Go down
http://freeforyou.coolbb.net
GoD_Of_WaR
Админче
Админче
GoD_Of_WaR


Брой мнения : 1036
Age : 31
Местожителство : varna RLZ
Registration date : 19.11.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeПет Ное 24, 2006 10:32 pm

тея не са добре
аэ няям случки штот не обикалям мноо в магазините
Върнете се в началото Go down
Nakamura
Администратор
Администратор
Nakamura


Брой мнения : 1223
Age : 32
Registration date : 09.08.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeПет Ное 24, 2006 10:34 pm

Аз обикалям - просто ми е хоби - жалка е тая невежест!
Върнете се в началото Go down
http://freeforyou.coolbb.net
GoD_Of_WaR
Админче
Админче
GoD_Of_WaR


Брой мнения : 1036
Age : 31
Местожителство : varna RLZ
Registration date : 19.11.2006

Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitimeПет Ное 24, 2006 10:36 pm

да
а ше
влизаме в
ЕВРОПА
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Случки в магазини Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Случки в магазини   Случки в магазини Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Случки в магазини
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Техника :: Мобилни технологи-
Идете на: